thumb-Дмитро Попов, Алла Олійник та Євгеній Шикірявий на темному фоні

Вебдоступність

Дизайн для людей з інвалідністю: основні інструменти, принципи WCAG, тестування та оцінка помилок

Експерти: Дмитро Попов, Алла Олійник, Євгеній Шикірявий

Як зробити дизайн для незрячих та людей з порушенням моторики? Тут ви знайдете детальну інструкцію, як зробити інклюзивну вебсторінку, електронний документ чи мобільний застосунок.

 

Основний фокус освітнього серіалу — на дизайні вебсторінки за стандартами WCAG для аудиторії, яка має слабкий зір, порушення зору чи моторики. Прослухайте огляд про принципи роботи скрінрідерів та перейдіть до створення дизайну.

 

Експерти в серіалі покроково розглянуть, як адаптувати нетекстовий контент і мультимедіа, управляти кольором, контрастом, спрощувати навігацію для користувачів клавіатури. Навчіться правильно організовувати матеріали, називати документи й елементи структури сайту або застосунку, писати читабельні тексти для користувачів із когнітивними порушеннями.

 

З цими рекомендаціями, зробити сайти безбар’єрними для маломобільних користувачів — легко.

 

Серіал розроблено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта за сприяння проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Формат:
Освітній серіал
Бали ЄКТС:
0.2
Доступні мови:
Українська
Тема:
Безбар'єрність
Для кого:
для дизайнерів, для публічних службовців, для CDTO
Компетенції:
Використання інтернету й онлайн-застосунків

Програма

thumb-image-241040

Розпочати

Серія 1. Цифрова доступність і допоміжні технології

У першій серії курсу з'ясуємо, як саме маломобільні користувачі опановують цифрові технології, що таке скрінрідери та як вони працюють на різних операційних системах. А також визначимо, як зробити матеріал доступним і зручним — на які принципи й стандарти слід опиратися.
thumb-image-241046

Серія 2. Альтернативні версії нетекстового вмісту та мультимедіа

У цій серії розглянемо, як слід адаптувати нетекстовий контент і мультимедіа для маломобільних користувачів. Отримаєте практичні поради з написання альтернативних текстів і алгоритми, як додавати текстовий опис до зображень на різних платформах, сайтах і соцмережах.
thumb-image-241052

Серія 3. Колір, контраст, адаптивність

Третя серія курсу — про візуальну доступність вмісту для всіх користувачів. Навчимося створювати альтернативні текстові версії до інформації, що передається кольором і посилань, визначимо норми контрастності для того, щоб текст був читабельним. Отримаєте інструменти, що допоможуть перевірити адаптивний дизайн і коефіцієнт контрастності на всіх пристроях, які можете використовувати самостійно.

Запрошені експерти

thumb-image-241063
Дмитро Попов
Національний консультант з вимог вебдоступності UNDP в Україні, експерт з цифрової доступності в ПОГ «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна», директор в ТОВ «Лабораторія цифрової доступності»
thumb-image-241067
Алла Олійник
Державний експерт експертної групи з питань стратегічного розвитку управління персоналом Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування НАДС
thumb-image-241071
Євгеній Шикірявий
Дизайн менеджер в Еleks, співавтор курсу “Інклюзивний дизайн графічних інтерфейсів” та співавтор авторизованого перекладу WCAG 2.1 українською

Створено за підтримки

thumb-Логотип Програми розвитку ООН: синій прямокутник із зображенням білого глобуса, оточеного оливковою гілкою, та білими літерами "UNDP" під зображенням

Програма розвитку ООН в Україні

thumb-image-241081

Уряд Швеції