thumb-image-90369

Доступ до публічної інформації

Як писати звернення про доступ до публічної інформації та отримати потрібний результат

Експерти: Олександр Ярмак, Тетяна Олексіюк, Наталія Алюшина, +3

Меми та стікери не підійдуть, якщо ви хочете написати до органу влади. Але вихід є! Для цього існує запит і звернення, які можна надіслати до державних установ та отримати відповідь.

 

Питати можна все, що завгодно — майже будь-яка інформація є публічною. Подивіться цей короткий серіал і дізнайтесь, якою інформацією з вами можуть ділитися. Інколи держава не може розказати вам усе, що знає — тоді це конфіденційна або службова інформація. У серіалі ви дізнаєтеся, як їх розрізняти. Лише година часу — і ви навчитеся переписуватися із державою краще, ніж із друзями у месенджері!

 

Створено за підтримки Уповноваженого ВРУ з прав людини, НАДС та проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Формат:
Освітній серіал
Бали ЄКТС:
0.2
Доступні мови:
Українська
Тема:
Open data
Компетенції:
Інформаційна грамотність, вміння працювати з даними

Програма

thumb-image-90385

Розпочати

Серія 1 - Що таке публічна інформація?

Розповідаємо про те, що ж таке публічна інформація, її ознаки, види та форми. Навчимося розуміти, коли інформація стає публічною та такою, що перебуває у володінні органу.
thumb-image-90391

Серія 2 - А в чому відмінність від звернень громадян?

У чому відмінність «запиту на інформацію» і «звернення»? Як відрізнити одне від іншого? Розбираємося в різниці понять, а ще обговорюємо складні випадки — як бути, коли надіслали й запит, і звернення одночасно, яка ідентифікація в кожному випадку.
thumb-image-90397

Серія 3 - Співвідношення права на захист персональних даних та доступу до публічної інформації

Пропорційність понять «публічна інформація» та «персональні дані» часто призводить до непорозумінь серед суб’єктів владних повноважень. У цій серії визначимо різницю між персональними даними, які підлягають оприлюдненню як елемент публічної інформації, та іншими даними, які повинні бути захищеними, зокрема, коли пріоритет захисту даних важливіший.

Запрошені експерти

thumb-image-90406
Олександр Ярмак
Реп-виконавець
thumb-image-90410
Тетяна Олексіюк
Експертка ПРООН з доступу до публічної інформації.
thumb-image-90414
Наталія Алюшина
Голова Національного агентства України з питань державної служби, українська дослідниця, міжнародна експертка з питань інституційного розвитку публічної служби та професійного розвитку публічних службовців, коуч-тренерка.
thumb-image-90418
Альона Чернецька
Журналістка 24 каналу

Вам також може сподобатись