Мовна програма з популяризації англійської як мови міжнародного спілкування в Україні, створена з ініціативи Президента України. Координує втілення програми Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України й Міністерством культури та інформаційної політики України. Мовна програма втілюється за принципом lifelong learning — освіта протягом усього життя, доступна всім українцям та українкам.

Програма містить закон, що передбачає впровадження англійської мови в різних сферах діяльності, а також продукти та сервіси, що допомагають вивчати мову в зручному та доступному всім форматах.
Promova

Promova — вебплатформа для вивчення мов з персоналізованим підходом. У межах мовної програми Future Perfect вебплатформа надає українцям преміумдоступ до всіх мовних курсів на 3 роки. Скористатися можливістю можна, зареєструвавшись на сторінці Free for Ukraine на сайті Promova та підтвердивши громадянство через Дія.Підпис.

FutuLib

FutuLib — електронна бібліотека книг англійською мовою з безоплатним доступом для українців. Мета проєкту — покращити мовні навички дорослих та дітей завдяки читанню бестселерів у 14 жанрах. Добірка налічує тисячу книг для всіх рівнів володіння англійською мовою. Проєкт реалізується Librarius спільно з Future Perfect.

CASES

CASES — це соцмережа та освітня платформа для креативних індустрій. У межах Future Perfect платформа запустила акселераційну програму Creativity Beyond Borders. Програма допоможе в налагодженні процесів у міжнародному масштабуванні креативного бізнесу, залученні іноземних компаній до співпраці, а також здобутті знань з міжнародного PR, маркетингу та застосування ШІ для розвитку бізнесу.

Teaching English to Very Young Learners

Курс підвищення кваліфікації для вчителів англійської та вихователів державних закладів дошкільної освіти. Мета — допомогти педагогам удосконалити професійні навички у сфері навчання англійської мови дітей 4–6-річного віку. Проєкт реалізується RELO Посольства США в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України, Команди підтримки реформ МОН (RST), Українського інституту розвитку освіти (УІРО) в межах Future Perfect.

Eng4PublicService

Проєкт з інтерактивного вивчення англійської для публічних службовців від НАДС у співпраці з EF Language Learning Solutions. Посилання на курс відображається в кабінеті уповноваженої особи служби управління персоналом у розділі «Рекомендації провайдерів» після схвалення НАДС облікового запису «Служба управління персоналом» на Порталі управління знаннями на підставі офіційного листа до НАДС.

ENGinGov

ENGinGov — програма з практикування розмовної англійської для молодих публічних службовців з іноземцями, які вільно володіють англійською, з різних держав світу. Проєкт реалізує громадська організація ENGin у межах мовної програми Future Perfect. Мета проєкту — допомогти молоді у сфері публічного адміністрування говорити англійською вільно та впевнено, а також створити умови для ефективної комунікації з міжнародною спільнотою.

Курси англійської мови для державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування

Курси англійської мови для державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування — проєкт, який реалізує ГО «ГОУЛОКАЛ» завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Курси англійської мови реалізуються в межах мовної програми Future Perfect. Заняття проходитимуть онлайн через систему управління навчанням Британської Ради разом з кваліфікованими викладачами з усього світу.

Навчай для України

ГО «Навчай для України» спільно з Future Perfect запускають набір для молодих знавців англійської, щоб залучити їх до викладання в малих громадах. Цілі програми лідерства та вчителювання — створити рівні можливості реалізації для кожної дитини незалежно від місця народження чи проживання. У межах ініціативи учасники викладатимуть у школах невеликих населених пунктів протягом одного або двох років.

SDELE з МОН та American Council

Освітні продукти від американських та українських експертів для вчителів англійської, які викладають дистанційно. Завантажуйте посібник з сайту American Council на сторінці «Програми підтримки дистанційного навчання англійської мови для закладів загальної середньої освіти України» для ефективного викладання.

Future Simple Hack

Future Simple Hack — серія хакатонів від найбільшого чемпіонату для ІТ-фахівців у Європі DEV Challenge у межах Future Perfect. Мета проєкту — поєднати технологічні інновації з освітніми цілями для полегшення процесу вивчення англійської мови. Кожен хакатон передбачає два треки: Artificial Intelligence (AI) та Educational Technology (EdTech). Треки та челенджі першого хакатону присвячені впровадженню інклюзивних рішень.

All Right

All Right — онлайн-школа англійської мови, яка використовує гейміфіковану методику для навчання понад 65 тисяч студентів із 46 країн світу. У межах програми Future Perfect школа All Right надає українським дітям від 4 до 12 років безоплатний доступ на 2 роки до платформи освітніх можливостей для опанування англійської.

Empower

Empower — це ініціатива британських колег з Кембриджу, доступна для всіх українських університетів. Онлайн-платформа для вивчення англійської мови, що поєднує сучасні методи навчання та стане корисним інструментом для викладачів і студентів. Запуск платформи Empower є частиною пакету підтримки, яку надає Україні Кембридж від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Ініціатива створена за підтримки Cambridge University Press & Assessment.

Програма у цифрах

Оцінка володіння ін.мовами серед населення

Запити та виклики у вивченні англійської

English Educator Study

thumb-image-169880
Володимир Зеленський

Кожен розділ української освітньої системи має бути пропрацьовано, кожен етап освітнього процесу — ретельно продумано з урахуванням перспектив. Сьогодні англійська — це мова міжнародної співпраці, міжнародного бізнесу та міжнародної науки. Україна, яка хоче бути сильною частиною глобального світу, потребує високого рівня англійської мови, щоб українські інтереси поширювалися світом, а наші люди здобували глобальні можливості.

Денис Шмигаль

Уряд запускає всеосяжну програму з вивчення англійської мови. З індивідуальним підходом і відкритим доступом до освітніх ресурсів. Президент України подав до Парламенту законопроєкт, який офіційно закріплює її статус як мови міжнародного спілкування в Україні. Українці, які володіють англійською, мають суттєві переваги на ринку праці. Англійська мова – це двигун просування конкурентних продуктів та сервісів, драйвер успіху та запорука самореалізації для тисяч людей.

Михайло Федоров

Президент озвучив конкретну мету для ВВП України – трильйонна економіка. І наша ціль – збільшити доходи країни в понад 5 разів. Для у нас мають створюватися інноваційні компанії з великою доданою вартістю, які коштуватимуть мільярди. Їх створюють люди, які швидко навчаються, отримують нові знання і навички. 56% українців хочуть підвищити рівень володіння англійською. Програма Future Perfect стане один із драйверів змін на цьому шляху. Щоб українці могли говорити зі світом спільною мовою.

Оксен Лісовий

Наша глобальна мета – посилити Україну, українців і все українське, зокрема за рахунок виходу на глобальний ринок. І англійська мова – один з необхідних для цього інструментів. Нині 49% опитаних українців не мають жодних навичок мови. Близько половини опитаних громадян можуть втрачати додаткові можливості, які можна було б використовувати як для особистісного розвитку, так і для розвитку держави.

Ростислав Карандєєв

Функціонування англійської як мови міжнародного спілкування в Україні має бути врегульоване на державному рівні. Тому МКІП у співпраці з іншими відомствами розробило відповідний проєкт закону, який розширить сферу застосування англійської мови та створить умови для її опанування. Водночас прийняття цього Закону посилить нашу культурну дипломатію та допоможе промотувати Україну у світі, створивши можливості творчого розвитку для наших митців.

Валерія Іонан

Розвиток людського капіталу є одним із ключових пріоритетів Міністерства цифрової трансформації України. Отримати міжнародну освіту, вийти на міжнародний ринок праці та взяти участь у глобальних проектах — усе це можливо, якщо ви знаєте мову міжнародного спілкування. Проєкт Future Perfect дозволить нам говорити однією мовою зі світом, розуміти одне одного, ділитися досвідом і здобувати знання.

Теодора Делл, в. о. Директора Місії USAID в Україні

Прагнення українського народу зрозумілі: вони хочуть подальшої інтеграції в Європу, відновлення своєї економіки, відбудувати краще, ніж було, і впроваджувати важливі реформи. Покращення рівня розуміння та використання англійської мови є важливим для досягнення цих пріоритетів.

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа

Цей проєкт — про майбутнє України. Упевнений, що настане день, коли кожен українець та українка незалежно від віку, статі, регіону проживання та свого рівня освіти вільно спілкуватиметься англійською за потреби: для роботи, навчання, подорожей чи дозвілля. Ми у Фонді Східна Європа вже протягом восьми років підтримуємо всі інноваційні проєкти Мінцифри та партнерів. Проте саме цей проєкт є особливим, адже він візійний, стратегічний для України.

Інга Андреєва, генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові

Mastercard як міжнародна компанія, яка працює у 210 країнах та територіях по всьому світу, вважає своєю місією створювати безбар’єрний світ для кожного для реалізації найбільшого потенціалу. Ми раді підтримати важливий національний проєкт з поглиблення знань з англійської мови, який допоможе Україні ще більше інтегруватися в європейський та світовий контекст, відкриє українцям нові можливості, надасть ще ширший доступ до знань та технологій.

Міністерства, відповідальні за координацію мовної програми:

thumb-image-169931

Міністерство цифрової трансформації

thumb-image-169934

Міністерство освіти і науки України

thumb-image-169937

Міністерство культури та інформаційної політики

Мовну програму підтримали:

thumb-image-169943

USAID

thumb-image-169946

UK Aid

thumb-image-169949

Eurasia Foundation

thumb-image-169952

Фонд Східна Європа

thumb-image-169955

Mastercard

Мовну програму розвивають:

thumb-image-169961

Cambridge

thumb-image-169964

НАДС

thumb-image-169967

Державна служба зайнятості України

thumb-image-169970

British Council

thumb-image-169973

КМІС

thumb-image-169976

Empower

thumb-image-169979

Genesis

thumb-image-169982

Promova

thumb-image-169985

Acer

thumb-image-169988

Jooble

thumb-image-169991

Librarius

thumb-image-169994

American Councils

thumb-image-169997

CASES

thumb-image-170000

ENGin

thumb-image-170003

Навчай для України

thumb-image-170006

GoLOCAL

thumb-image-170009

DEV Challenge