Національна програма популяризації англійської як мови міжнародного спілкування в Україні, створена з ініціативи Президента України. Координуватимуть втілення програми Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України й Міністерством культури та інформаційної політики України.

 

Мовна програма втілюється за принципом lifelong learning — освіта протягом усього життя, доступна всім українцям та українкам.

Програма складається з законопроєкту, що передбачає впровадження англійської мови у різних сферах діяльності, а також продуктів та сервісів, які допомагають вивчати мову у зручному та доступному усім форматі. Перші з них – це платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova.
Empower

Empower — це ініціатива британських колег з Кембриджу, доступна для всіх українських університетів. Онлайн-платформа для вивчення англійської мови, що поєднує сучасні методи навчання та стане корисним інструментом для викладачів і студентів. Запуск платформи Empower є частиною пакету підтримки, яку надає Україні Кембридж від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Ініціатива створена за підтримки Cambridge University Press & Assessment.

Promova

Promova – це платформа для вивчення мов з персоналізованим підходом. В межах мовної програми Future Perfect, платформа надає українцям Premium-доступ до всіх мовних курсів на 3 роки. Скористатися можливістю можна, зареєструвавшись на сторінці Free for Ukraine на сайті Promova та підтвердивши громадянство через Дія.Підпис.

All Right

All Right — онлайн-школа англійської мови, яка використовує гейміфіковану методику для навчання понад 65 тисяч студентів із 46 країн світу. У межах програми Future Perfect школа All Right надає українським дітям від 4 до 12 років безоплатний доступ на 2 роки до платформи освітніх можливостей для опанування англійської.

На якому рівні українці знають англійську?

Оцінка рівня володіння іноземними мовами серед дорослого населення України

Запити та виклики на шляху опанування англійської мови серед українців

English Educator Study

thumb-image-196107
Володимир Зеленський

Кожен розділ української освітньої системи має бути пропрацьовано, кожен етап освітнього процесу — ретельно продумано з урахуванням перспектив. Сьогодні англійська — це мова міжнародної співпраці, міжнародного бізнесу та міжнародної науки. Україна, яка хоче бути сильною частиною глобального світу, потребує високого рівня англійської мови, щоб українські інтереси поширювалися світом, а наші люди здобували глобальні можливості.

Денис Шмигаль

Уряд запускає всеосяжну програму з вивчення англійської мови. З індивідуальним підходом і відкритим доступом до освітніх ресурсів. Президент України подав до Парламенту законопроєкт, який офіційно закріплює її статус як мови міжнародного спілкування в Україні. Українці, які володіють англійською, мають суттєві переваги на ринку праці. Англійська мова – це двигун просування конкурентних продуктів та сервісів, драйвер успіху та запорука самореалізації для тисяч людей.

Михайло Федоров

Президент озвучив конкретну мету для ВВП України – трильйонна економіка. І наша ціль – збільшити доходи країни в понад 5 разів. Для у нас мають створюватися інноваційні компанії з великою доданою вартістю, які коштуватимуть мільярди. Їх створюють люди, які швидко навчаються, отримують нові знання і навички. 56% українців хочуть підвищити рівень володіння англійською. Програма Future Perfect стане один із драйверів змін на цьому шляху. Щоб українці могли говорити зі світом спільною мовою.

Оксен Лісовий

Наша глобальна мета – посилити Україну, українців і все українське, зокрема за рахунок виходу на глобальний ринок. І англійська мова – один з необхідних для цього інструментів. Нині 49% опитаних українців не мають жодних навичок мови. Близько половини опитаних громадян можуть втрачати додаткові можливості, які можна було б використовувати як для особистісного розвитку, так і для розвитку держави.

Ростислав Карандєєв

Функціонування англійської як мови міжнародного спілкування в Україні має бути врегульоване на державному рівні. Тому МКІП у співпраці з іншими відомствами розробило відповідний проєкт закону, який розширить сферу застосування англійської мови та створить умови для її опанування. Водночас прийняття цього Закону посилить нашу культурну дипломатію та допоможе промотувати Україну у світі, створивши можливості творчого розвитку для наших митців.

Валерія Іонан

Розвиток людського капіталу є одним із ключових пріоритетів Міністерства цифрової трансформації України. Отримати міжнародну освіту, вийти на міжнародний ринок праці та взяти участь у глобальних проектах — усе це можливо, якщо ви знаєте мову міжнародного спілкування. Проєкт Future Perfect дозволить нам говорити однією мовою зі світом, розуміти одне одного, ділитися досвідом і здобувати знання.

Теодора Делл, в. о. Директора Місії USAID в Україні

Прагнення українського народу зрозумілі: вони хочуть подальшої інтеграції в Європу, відновлення своєї економіки, відбудувати краще, ніж було, і впроваджувати важливі реформи. Покращення рівня розуміння та використання англійської мови є важливим для досягнення цих пріоритетів.

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа

Цей проєкт — про майбутнє України. Упевнений, що настане день, коли кожен українець та українка незалежно від віку, статі, регіону проживання та свого рівня освіти вільно спілкуватиметься англійською за потреби: для роботи, навчання, подорожей чи дозвілля. Ми у Фонді Східна Європа вже протягом восьми років підтримуємо всі інноваційні проєкти Мінцифри та партнерів. Проте саме цей проєкт є особливим, адже він візійний, стратегічний для України.

Інга Андреєва, генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові

Mastercard як міжнародна компанія, яка працює у 210 країнах та територіях по всьому світу, вважає своєю місією створювати безбар’єрний світ для кожного для реалізації найбільшого потенціалу. Ми раді підтримати важливий національний проєкт з поглиблення знань з англійської мови, який допоможе Україні ще більше інтегруватися в європейський та світовий контекст, відкриє українцям нові можливості, надасть ще ширший доступ до знань та технологій.

Міністерства, відповідальні за координацію мовної програми:

thumb-image-196158

Міністерство цифрової трансформації

thumb-image-196161

Міністерство освіти і науки України

thumb-image-196164

Міністерство культури та інформаційної політики

Проєкт підтримали:

thumb-image-196170

USAID

thumb-image-196173

UK Aid

thumb-image-196176

Eurasia Foundation

thumb-image-196179

Фонд Східна Європа

thumb-image-196182

Mastercard

Мовну програму розвивають:

thumb-image-196188

Cambridge

thumb-image-196191

НАДС

thumb-image-196194

British Council

thumb-image-196197

КМІС

thumb-image-196200

Empower

thumb-image-196203

Genesis

thumb-image-196206

Promova

thumb-image-196209

Acer

thumb-image-196212

Jooble