thumb-Наталія Ткачук і Трохим Бабич на темному фоні

Кібергігієна для молоді

Основні правила безпеки в інтернеті для молоді, які допоможуть захистити свої дані від хакерів

Експерти: Наталія Ткачук, Трохим Бабич

Освітній серіал допоможе молоді зрозуміти основні правила безпеки в інтернеті та навчитися захищати свої дані від кіберзлочинців. Кожна серія присвячена актуальним темам кібербезпеки та містить прості поради, які допомагають знизити ризик стати жертвою хакерів. А також надає рекомендації, як безпечно користуватися електронною поштою, захистити акаунти й уникати шахрайських сайтів. Перегляньте серії та дізнайтеся більше про те, як зробити ваше життя в цифровому світі безпечнішим.

 

Освітній серіал створено за ініціативи Мінцифри, Національного координаційного центру кібербезпеки та Національного університету «Києво-Могилянська Академія» для платформи Дія.Освіта за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»

Формат:
Освітній серіал
Бали ЄКТС:
0.2
Доступні мови:
Українська, Англійська
Тема:
Кібербезпека
Для кого:
для молоді, для новачків, для підлітків, для активних громадян
Навички:

HARD: Взаємодіяти зі службами кібербезпеки, Використовувати антивірус, Використовувати ресурси кіберполіції, Виявляти соціальну інженерію, Захищати критичну інфраструктуру, Захищати пристрої, Оновлювати програмне забезпечення, Повідомляти про кіберінциденти, Розпізнавати кібератаки, Розрізняти типи хакерів, Створювати складні паролі

Програма

thumb-image-149328

Розпочати

Серія 1. Що таке кібергігієна?

Ця серія розповідає про реальні випадки зламу акаунтів відомих людей, як-от Олександра Педана та Сергія Притули, через недостатній захист. Ви дізнаєтесь, як хакери отримують доступ до ваших особистих даних і чому важливо застосовувати основні правила кібергігієни: оновлювати програмне забезпечення, використовувати антивірусні програми та створювати складні паролі.
thumb-image-149334

Серія 2. Хто такі хакери?

У цій серії ви дізнаєтеся, хто такі хакери і чим відрізняються етичні хакери від кіберзлочинців. Наведемо приклади, як хакери можуть порушити роботу великих компаній, як це сталося з Київстаром. Ви також дізнаєтесь, які мотиви можуть мати кіберзлочинці та як уникнути таких атак, дотримуючись правил кібергігієни.
thumb-image-149340

Серія 3. Хто захищає нас від кіберзлочинців?

У цій серії ви дізнаєтесь, які служби забезпечують кібербезпеку України та як вони реагують на кіберзагрози. Ми пояснимо, як СБУ, Кіберполіція та Держспецзв'язку забезпечують захист від кіберзагроз і допомагають підтримувати безпеку в Україні. Ми також розкажемо, до кого звертатися у разі кіберінциденту та як діяти, щоб захистити свої дані.

Запрошені експерти

thumb-image-149349
Наталія Ткачук
Керівниця служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, Секретар Національного координаційного центру кібербезпеки
thumb-image-149353
Трохим Бабич
Заступник декана факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Створено за підтримки

thumb-image-149360

Національний координаційний центр кібербезпеки

thumb-Логотип USAID (Агентства США з міжнародного розвитку). Зображення показує герб США з потиском рук, з написом «Від американського народу» під логотипом

Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»

thumb-image-149366

Національний університет «Києво-Могилянська Академія»

Вам також може сподобатись