Гендерно-чутливе та недискримінаційне спілкування в ЗСУ

Освітній серіал про гендерну рівність, запобігання дискримінації та розвиток навичок чуйного й недискримінаційного спілкування в ЗСУ

Експерти: Олександра Матвійчук, Катерина Галушка, Віталій Литвин, +5

У сучасному військовому середовищі ефективне спілкування, засноване на повазі до прав людини та принципах рівності, є не лише етичним, а й необхідним елементом професійної культури.

 

Цей курс спрямований на формування розуміння гендерної рівності, запобігання дискримінації та розвиток навичок чуйного й недискримінаційного спілкування в ЗСУ.


Програма курсу охоплює:

  • основи прав людини
  • механізми їх законодавчого забезпечення
  • гендерні аспекти військової служби
  • вплив організаційної культури на робочу атмосферу

 

Окремий акцент зроблено на питаннях дискримінації, гендерно зумовленого насильства та ефективних комунікативних стратегій для створення безпечного й інклюзивного середовища.

 

Освітній серіал створений рухом VETERANKA у співпраці з Alinea International у межах Програми спеціального радника з питань оборони Великої Британії та за підтримки Посольства Великої Британії в Україні для платформи Дія.Освіта.

Формат:
Освітній серіал
Бали ЄКТС:
0.1
Доступні мови:
Українська, Англійська
Тема:
Безпека

Навички:

Визначення й запобігання гендерно зумовленому насильству
Визначення й запобігання дискримінації
Визначення порушень прав людини
Посилання на відповідні нормативно-правові акти
Розрізнення гендеру й статі
Розрізнення складників організаційної культури
Застосування недискримінаційного підходу в спілкуванні
Покращення організаційного клімату

Програма

Розпочати

Які бувають права людини? Чи можуть бути відчуженими права і чи існують права, які є в людини завжди? Ми також розглянемо питання про те, що розширення прав меншин не обмежує можливості більшості, а робить суспільство інклюзивнішим та успішнішим.
У цьому відео ми розглянемо, як українське законодавство гарантує дотримання прав людини, зокрема у військовій сфері. Поговоримо про специфічні виклики, пов'язані з військовою службою та правами людини, а також механізми захисту цих прав.
Ми розглянемо різницю між рівністю та справедливістю, які часто плутають. Ми подискутуємо, що однакове ставлення не завжди веде до справедливості, особливо коли враховуються історичні чи соціальні чинники нерівності. Також розглянемо, як принципи справедливості можуть застосовуватися у військовому середовищі.

Запрошені експерти

Олександра Матвійчук
Лауреатка Нобелівської премії миру, голова «Центру громадянських свобод»
Катерина Галушка
Ветеранка, медикиня-доброволиця, менеджерка спільнот МБФ «Повернись живим»
Віталій Литвин
Герой України, військовослужбовець, майор Національної гвардії України
Анастасія Мельниченко
Голова ГО «Студена», активістка, фахівчиня з протидії булінгу, аспірантка Інституту соціальної та політичної психології та Університету Турку