Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія

Як коректно та з повагою комунікувати з чинними військовими, ветеранами та ветеранками. Зокрема, з тими, хто отримав інвалідність та має досвід полону.

Експерти: Оксана Коляда, Наталія Умеренкова, Юлія Кіріллова, +5

Серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» навчає коректній взаємодії з ветеранами й ветеранками, чинними військовими. Упродовж 11 серій ви дізнаєтеся про особливості комунікації в родині, колі друзів та просто в магазині, парку чи публічному місці, а також, що може вирізняти людину з бойовим досвідом, які в неї бувають стани та реакції. Найкращі українські експерти дають рекомендації, як допомогти ветеранам і ветеранкам, військовим звернутися по психологічну допомогу у разі потреби.

 

Люди з бойовим досвідом відверто розповідають про полон, життя з інвалідністю, ставлення до чорного гумору та чому некоректна пропозиція допомоги може образити. Ви дізнаєтеся, як ввічливо подякувати за службу, не зачепивши особисті кордони людини. Також у серіалі – корисна інформація для роботодавців та громад, які одними з перших зустрічають захисників і захисниць.

 

Освітній серіал створено за ініціативи Мінцифри у межах тематичної хвилі «Досвід ветеранів вартий поваги» комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді Олени Зеленської за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, громадської організації «Безбар’єрність» та компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів» для платформи «Дія.Освіта».

Формат:
Освітній серіал
Бали ЄКТС:
0.1
Доступні мови:
Українська, Англійська
Тема:
Підтримка ветеранів та реінтеграція
Для кого:
для дорослих, для молоді, для бізнесу та підприємців, для активних громадян

Навички:

Допомога ветеранам фахівцем з ментального здоров'я
Прийняття змін у близьких
які повернулися з війни
Реадаптація ветеранів
Реінтеграція ветеранів
Розуміння особливостей реадаптації ветеранів
Розуміння особливостей реінтеграції жінок-військових
Гендерно чутлива комунікація
Коректна комунікація з ветеранами з інвалідністю
Коректна комунікація і взаємодія з ветеранами
Коректне найменування станів та реакцій ветеранів
Підтримка ветеранів у родині
Підтримка людей
які повернулися з полону
Спілкування з ветеранами з повагою в різних обставинах
Уміння коректно дякувати ветеранам

Програма

Розпочати

У першій серії люди з бойовим досвідом розповідають, що відчувають після повернення, про що думають та чого хочуть. Ви дізнаєтесь, як не створювати для них тригери та полегшити реінтеграцію в цивільне життя.
У другій серії розглядаються найрозповсюдженіші стани та реакції у людей з бойовим досвідом. Травматичні події, тригери, реакції на стрес, акубаротравма, посткомоційний синдром або «контузія», ПТСР.
У третій серії ви дізнаєтесь, як коректно, етично та емпатично спілкуватись з ветеранами та ветеранками, чинними військовими в різних обставинах. Що питати, а що – не варто. Як підтримати.

Запрошені експерти

Оксана Коляда
Полковник запасу, ветеранка
Наталія Умеренкова
Очільниця Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
Юлія Кіріллова
Ветеранка та співзасновниця ГО «Жіночий ветеранський рух»
Тетяна Руденко
Засновниця і психологиня у ГО «Вільний Вибір»