thumb-image-20887

Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія

Як коректно та з повагою комунікувати з чинними військовими, ветеранами та ветеранками. Зокрема, з тими, хто отримав інвалідність та має досвід полону.

Експерти: Оксана Коляда, Наталія Умеренкова, Юлія Кіріллова, +5

Серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» навчає коректній взаємодії з ветеранами й ветеранками, чинними військовими. Упродовж 11 серій ви дізнаєтеся про особливості комунікації в родині, колі друзів та просто в магазині, парку чи публічному місці, а також, що може вирізняти людину з бойовим досвідом, які в неї бувають стани та реакції. Найкращі українські експерти дають рекомендації, як допомогти ветеранам і ветеранкам, військовим звернутися по психологічну допомогу у разі потреби.

 

Люди з бойовим досвідом відверто розповідають про полон, життя з інвалідністю, ставлення до чорного гумору та чому некоректна пропозиція допомоги може образити. Ви дізнаєтеся, як ввічливо подякувати за службу, не зачепивши особисті кордони людини. Також у серіалі – корисна інформація для роботодавців та громад, які одними з перших зустрічають захисників і захисниць.

 

Освітній серіал створено за ініціативи Мінцифри у межах тематичної хвилі «Досвід ветеранів вартий поваги» комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді Олени Зеленської за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, громадської організації «Безбар’єрність» та компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів» для платформи «Дія.Освіта».

Формат:
Освітній серіал
Бали ЄКТС:
0.1
Доступні мови:
Українська, Англійська
Тема:
Підтримка ветеранів та реінтеграція
Для кого:
для дорослих, для молоді, для бізнесу та підприємців, для активних громадян
Навички:

HARD: Допомога ветеранам фахівцем з ментального здоров'я, Прийняття змін у близьких, які повернулися з війни, Реадаптація ветеранів, Реінтеграція ветеранів, Розуміння особливостей реадаптації ветеранів, Розуміння особливостей реінтеграції жінок-військових

SOFT: Гендерно чутлива комунікація, Коректна комунікація з ветеранами з інвалідністю, Коректна комунікація і взаємодія з ветеранами, Коректне найменування станів та реакцій ветеранів, Підтримка ветеранів у родині, Підтримка людей, які повернулися з полону, Спілкування з ветеранами з повагою в різних обставинах, Уміння коректно дякувати ветеранам

Програма

thumb-image-20905

Розпочати

Серія 1. Що може вирізняти людину з бойовим досвідом

У першій серії люди з бойовим досвідом розповідають, що відчувають після повернення, про що думають та чого хочуть. Ви дізнаєтесь, як не створювати для них тригери та полегшити реінтеграцію в цивільне життя.
thumb-image-20911

Серія 2. Роз'яснення щодо станів і реакцій

У другій серії розглядаються найрозповсюдженіші стани та реакції у людей з бойовим досвідом. Травматичні події, тригери, реакції на стрес, акубаротравма, посткомоційний синдром або «контузія», ПТСР.
thumb-image-20917

Серія 3. Коректна комунікація (ч.1)

У третій серії ви дізнаєтесь, як коректно, етично та емпатично спілкуватись з ветеранами та ветеранками, чинними військовими в різних обставинах. Що питати, а що – не варто. Як підтримати.

Запрошені експерти

thumb-image-20926
Оксана Коляда
Полковник запасу, ветеранка
thumb-image-20930
Наталія Умеренкова
Очільниця Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців
thumb-image-20934
Юлія Кіріллова
Ветеранка та співзасновниця ГО «Жіночий ветеранський рух»
thumb-image-20938
Тетяна Руденко
Засновниця і психологиня у ГО «Вільний Вибір»

Створено за підтримки

thumb-image-20946

ГО «Безбар'єрність»

thumb-image-20949

Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»

thumb-image-20952

USAID

thumb-image-20955

Жіночий ветеранський рух VETERANKA

thumb-image-20958

Veteran Hub

thumb-image-20961

ГО «Вільний Вибір»

thumb-image-20964

Координаційний центр з психічного здоров'я КМУ

thumb-image-20967

Visa

thumb-image-20970

Work.ua

thumb-image-20973

Громадська організація «Простір можливостей»

thumb-image-20976

Інститут психічного здоров'я

thumb-image-20979

ГР «Жіноча сила»