Стоп корупція. Уповноважені

Усе про роботу антикорупційних уповноважених у війську

Експерти: Масі Найєм, Вадим Приймак, Ростислав Пікуль, +2

Освітній серіал «Стоп корупція. Уповноважені» — це практичний курс для військових посадових осіб, держслужбовців і цивільного персоналу, які прагнуть обійняти посаду штатного або позаштатного антикорупційного уповноваженого. Налічує вісім серій, кожна з яких розкриває ключові аспекти та надає необхідні знання для виконання роботи.

 

У серіях висвітлено роль антикорупційних уповноважених, їхні завдання та процедури призначення, розробку та реалізацію антикорупційних програм, методи оцінки корупційних ризиків, управління конфліктами інтересів, організацію інформаційного супроводу, впровадження та контроль електронного декларування, реагування на повідомлення про корупцію та співпрацю з викривачами.

 

Курс містить реальні приклади, корисні поради, шаблони, детальні алгоритми дій, практичні поради та актуальну нормативно-правову базу. Глядачі дізнаються, як формувати культуру доброчесності, мінімізувати ризики та ефективно впроваджувати міжнародні стандарти прозорості.

 

Освітній серіал створено Науковими центром проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України за підтримки аналітичного центру StateWatch у межах Програми підтримки Спеціального радника з питань оборони Великої Британії для платформи Дія.Освіта.

Формат:
Освітній серіал
Бали ЄКТС:
0.1
Доступні мови:
Українська, Англійська
Тема:
Антикорупція
Для кого:
для військовослужбовців

Навички:

Ідентифікація військової посадової особи
Організація декларування уповноваженим
Оцінка корупційних ризиків
Перевірка доброчесності посадовців
Перевірка документації щодо корупційних ризиків
Розпізнавання конфлікту інтересів
Розпізнавання корупційних ризиків
Розпізнання корупційних правопорушень
Розроблення антикорупційної програми
Розроблення плану діяльності заходів уповноваженого
Співпраця з викривачами
Управління корупційними ризиками
Аналіз антикорупційного законодавства
Ефективна комунікація уповноваженого
Ефективне антикорупційне інформування
Створення якісного антикорупційного контенту

Програма

Розпочати

У цій серії розповідається про процедуру призначення антикорупційних уповноважених, вимоги до кандидатів, умови посади та їхні ключові завдання: запобігання порушенням, антикорупційна експертиза, перевірка контрагентів і навчання персоналу. Важливий крок до прозорості — фаховість і доброчесність уповноважених.
Про розробку та впровадження антикорупційних програм як основи управління корупційними ризиками. Етапи виявлення, оцінки, усунення та моніторингу ризиків. Роль антикорупційних уповноважених у забезпеченні прозорості: вони здійснюють контроль за дотриманням програм, координують заходи й упроваджують інструменти для мінімізації корупції, створюючи ефективну систему моніторингу та звітності.
Розбір процедури оцінки корупційних ризиків. Алгоритм оцінювання корупційних ризиків. Підготовка до оцінки, дослідження середовища організації, ідентифікація та аналіз ризиків, перевірка контрагентів. Також серія торкається теми індикаторів підвищеного корупційного ризику та пропонує корисні ресурси для аналізу.

Запрошені експерти

Масі Найєм
Засновник ГО «Принцип» та юридичної компанії «Міллер», чинний військовий
Вадим Приймак
Полковник ЗСУ, експерт з питань запобігання корупції, PhD в галузі права
Ростислав Пікуль
Полковник ЗСУ, експерт з питань запобігання корупції
Валерія Скрипнікова
Полковник ЗСУ, експертка з питань запобігання корупції, PhD в галузі освіти / педагогіки