Національна програма популяризації англійської як мови міжнародного спілкування в Україні, створена з ініціативи Президента України. Координуватимуть втілення програми Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України й Міністерством культури та інформаційної політики України.

 

Мовна програма втілюється за принципом lifelong learning — освіта протягом усього життя, доступна всім українцям та українкам.

Програма складається з законопроєкту, що передбачає впровадження англійської мови у різних сферах діяльності, а також продуктів та сервісів, які допомагають вивчати мову у зручному та доступному усім форматі. Перші з них – це платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova.
FutuLib

FutuLib — електронна бібліотека книг англійською мовою з безоплатним доступом для українців. Мета проєкту — покращити мовні навички дорослих та дітей завдяки читанню бестселерів у 14 жанрах. Добірка налічує тисячу книг для всіх рівнів володіння англійською мовою. Проєкт реалізується Librarius спільно з Future Perfect.

Teaching English to Very Young Learners

Курс підвищення кваліфікації для вчителів англійської та вихователів державних закладів дошкільної освіти. Мета — допомогти педагогам удосконалити професійні навички у сфері навчання англійської мови дітей 4–6-річного віку. Проєкт реалізується RELO Посольства США в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України, Команди підтримки реформ МОН (RST), Українського інституту розвитку освіти (УІРО) в межах Future Perfect. Реєстрація триває до 24.05.2024.

Empower

Empower — це ініціатива британських колег з Кембриджу, доступна для всіх українських університетів. Онлайн-платформа для вивчення англійської мови, що поєднує сучасні методи навчання та стане корисним інструментом для викладачів і студентів. Запуск платформи Empower є частиною пакету підтримки, яку надає Україні Кембридж від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Ініціатива створена за підтримки Cambridge University Press & Assessment.

Promova

Promova – це платформа для вивчення мов з персоналізованим підходом. В межах мовної програми Future Perfect, платформа надає українцям Premium-доступ до всіх мовних курсів на 3 роки. Скористатися можливістю можна, зареєструвавшись на сторінці Free for Ukraine на сайті Promova та підтвердивши громадянство через Дія.Підпис.

All Right

All Right — онлайн-школа англійської мови, яка використовує гейміфіковану методику для навчання понад 65 тисяч студентів із 46 країн світу. У межах програми Future Perfect школа All Right надає українським дітям від 4 до 12 років безоплатний доступ на 2 роки до платформи освітніх можливостей для опанування англійської.

CASES

CASES — це соцмережа та освітня платформа для креативних індустрій. У межах Future Perfect платформа запустила акселераційну програму Creativity Beyond Borders. Програма допоможе в налагодженні процесів у міжнародному масштабуванні креативного бізнесу, залученні іноземних компаній до співпраці, а також здобутті знань з міжнародного PR, маркетингу та застосування ШІ для розвитку бізнесу.

ENGinGov

ENGinGov — програма з практикування розмовної англійської для молодих публічних службовців з іноземцями, які вільно володіють англійською, з різних держав світу. Проєкт реалізує громадська організація ENGin у межах мовної програми Future Perfect. Мета проєкту — допомогти молоді у сфері публічного адміністрування говорити англійською вільно та впевнено, а також створити умови для ефективної комунікації з міжнародною спільнотою.

Навчай для України

ГО «Навчай для України» спільно з Future Perfect запускають набір для молодих знавців англійської, щоб залучити їх до викладання в малих громадах. Цілі програми лідерства та вчителювання — створити рівні можливості реалізації для кожної дитини незалежно від місця народження чи проживання. У межах ініціативи учасники викладатимуть у школах невеликих населених пунктів протягом одного або двох років.

Курси англійської мови для державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування

Курси англійської мови для державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування — проєкт, який реалізує ГО «ГОУЛОКАЛ» завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Курси англійської мови реалізуються в межах мовної програми Future Perfect. Заняття проходитимуть онлайн через систему управління навчанням Британської Ради разом з кваліфікованими викладачами з усього світу.

Future Simple Hack

Future Simple Hack — серія хакатонів від найбільшого чемпіонату для ІТ-фахівців у Європі DEV Challenge у межах Future Perfect. Мета проєкту — поєднати технологічні інновації з освітніми цілями для полегшення процесу вивчення англійської мови. Кожен хакатон передбачає два треки: Artificial Intelligence (AI) та Educational Technology (EdTech). Треки та челенджі першого хакатону присвячені впровадженню інклюзивних рішень.

На якому рівні українці знають англійську?

Оцінка рівня володіння іноземними мовами серед дорослого населення України

Запити та виклики на шляху опанування англійської мови серед українців

English Educator Study

thumb-image-39524
Володимир Зеленський

Кожен розділ української освітньої системи має бути пропрацьовано, кожен етап освітнього процесу — ретельно продумано з урахуванням перспектив. Сьогодні англійська — це мова міжнародної співпраці, міжнародного бізнесу та міжнародної науки. Україна, яка хоче бути сильною частиною глобального світу, потребує високого рівня англійської мови, щоб українські інтереси поширювалися світом, а наші люди здобували глобальні можливості.

Денис Шмигаль

Уряд запускає всеосяжну програму з вивчення англійської мови. З індивідуальним підходом і відкритим доступом до освітніх ресурсів. Президент України подав до Парламенту законопроєкт, який офіційно закріплює її статус як мови міжнародного спілкування в Україні. Українці, які володіють англійською, мають суттєві переваги на ринку праці. Англійська мова – це двигун просування конкурентних продуктів та сервісів, драйвер успіху та запорука самореалізації для тисяч людей.

Михайло Федоров

Президент озвучив конкретну мету для ВВП України – трильйонна економіка. І наша ціль – збільшити доходи країни в понад 5 разів. Для у нас мають створюватися інноваційні компанії з великою доданою вартістю, які коштуватимуть мільярди. Їх створюють люди, які швидко навчаються, отримують нові знання і навички. 56% українців хочуть підвищити рівень володіння англійською. Програма Future Perfect стане один із драйверів змін на цьому шляху. Щоб українці могли говорити зі світом спільною мовою.

Оксен Лісовий

Наша глобальна мета – посилити Україну, українців і все українське, зокрема за рахунок виходу на глобальний ринок. І англійська мова – один з необхідних для цього інструментів. Нині 49% опитаних українців не мають жодних навичок мови. Близько половини опитаних громадян можуть втрачати додаткові можливості, які можна було б використовувати як для особистісного розвитку, так і для розвитку держави.

Ростислав Карандєєв

Функціонування англійської як мови міжнародного спілкування в Україні має бути врегульоване на державному рівні. Тому МКІП у співпраці з іншими відомствами розробило відповідний проєкт закону, який розширить сферу застосування англійської мови та створить умови для її опанування. Водночас прийняття цього Закону посилить нашу культурну дипломатію та допоможе промотувати Україну у світі, створивши можливості творчого розвитку для наших митців.

Валерія Іонан

Розвиток людського капіталу є одним із ключових пріоритетів Міністерства цифрової трансформації України. Отримати міжнародну освіту, вийти на міжнародний ринок праці та взяти участь у глобальних проектах — усе це можливо, якщо ви знаєте мову міжнародного спілкування. Проєкт Future Perfect дозволить нам говорити однією мовою зі світом, розуміти одне одного, ділитися досвідом і здобувати знання.

Теодора Делл, в. о. Директора Місії USAID в Україні

Прагнення українського народу зрозумілі: вони хочуть подальшої інтеграції в Європу, відновлення своєї економіки, відбудувати краще, ніж було, і впроваджувати важливі реформи. Покращення рівня розуміння та використання англійської мови є важливим для досягнення цих пріоритетів.

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа

Цей проєкт — про майбутнє України. Упевнений, що настане день, коли кожен українець та українка незалежно від віку, статі, регіону проживання та свого рівня освіти вільно спілкуватиметься англійською за потреби: для роботи, навчання, подорожей чи дозвілля. Ми у Фонді Східна Європа вже протягом восьми років підтримуємо всі інноваційні проєкти Мінцифри та партнерів. Проте саме цей проєкт є особливим, адже він візійний, стратегічний для України.

Інга Андреєва, генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові

Mastercard як міжнародна компанія, яка працює у 210 країнах та територіях по всьому світу, вважає своєю місією створювати безбар’єрний світ для кожного для реалізації найбільшого потенціалу. Ми раді підтримати важливий національний проєкт з поглиблення знань з англійської мови, який допоможе Україні ще більше інтегруватися в європейський та світовий контекст, відкриє українцям нові можливості, надасть ще ширший доступ до знань та технологій.

Міністерства, відповідальні за координацію мовної програми:

thumb-image-39575

Міністерство цифрової трансформації

thumb-image-39578

Міністерство освіти і науки України

thumb-image-39581

Міністерство культури та інформаційної політики

Проєкт підтримали:

thumb-image-39587

USAID

thumb-image-39590

UK Aid

thumb-image-39593

Eurasia Foundation

thumb-image-39596

Фонд Східна Європа

thumb-image-39599

Mastercard

Мовну програму розвивають:

thumb-image-39605

Cambridge

thumb-image-39608

НАДС

thumb-image-39611

British Council

thumb-image-39614

КМІС

thumb-image-39617

Empower

thumb-image-39620

Genesis

thumb-image-39623

Promova

thumb-image-39626

Acer

thumb-image-39629

Jooble