04 квітня 2022, 17:00

Інформаційна гігієна в умовах воєнного стану

Мета поширювачів дезінформації — посіяти паніку. Не допомагайте їм, допомагайте собі: зберігайте самоконтроль і не поширюйте інформацію емоційного характеру в соцмережах. Не вірте і не розповсюджуйте інформацію із сумнівних джерел. Достовірна інформація — на офіційних сторінках і каналах державних органів та Суспільного мовлення.

Звіряйте кожну тривожну новину з офіційними джерелами. Інформацію про втрати можуть знати лише органи безпеки та оборони. Інформація на приватних акаунтах може не відповідати дійсності. Не поспішайте ділитись нею. Не коментуйте фейки у соціальних мережах; так ви допомагаєте їх популярності та ще більшому охопленню аудиторії. Поскаржіться на фальшивий обліковий запис або сторінку у Фейсбуці. Агресор поширюватиме наклепи і «зраду» через свої офіційні чи підконтрольні канали. А може використовувати й інші засоби — прикриватись патріотичними гаслами і символікою. Перевіряйте сумнівні повідомлення та заклики патріотичного характеру.

Зберігайте єдність і підтримуйте одне одного. Якщо перервався Інтернет-зв’язок, а сторінки державних органів були зламані або недоступні — звертайтесь по інформацію до Суспільного мовлення. Якщо не працює телебачення — вмикайте радіо. Підпишіться на офіційні акаунти державних органів у соцмережах.

ЯК ЗАХИСТИТИСЬ ВІД ДЕЗІНФОРМАЦІЇ?

Не довіряйте чуткам та не піддавайтеся паніці. Поширюйте інформацію лише з перевірених джерел.

Якщо Інтернет не працює, слухайте радіо. Оновіть застосунок Дія та користуйтеся Дія.TV та Дія.Радіо.

Будьте пильні, мета ворога – змусити нас піддатися на брехню та маніпуляції, залякати.

Дезінформація може також ховатися за патріотичними повідомленнями для того, щоб виглядати більш достовірною.