18 січня 2022, 13:00

Мінцифра допоможе ветеранам знайти роботу після військової служби

18 січня 2022 року відбулася презентація освітнього курсу «Як знайти бажану роботу після військової служби». Безоплатно подивитися освітній курс можна на порталі Дія.Цифрова освіта.

Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров: 

«Завдяки цифровізації ми зможемо запускати нові комфортні сервіси та ще більше піклуватися про ветеранів. Тому зараз спільно з Мінветеранів ми переводимо в онлайн найнеобхідніші державні послуги для військових. Скоро в Дії зʼявиться новий цифровий документ — електронне посвідчення ветерана. А зараз ми запускаємо курс на порталі Дія.Цифрова освіта, який допоможе ветеранам знайти роботу та повернутися до мирного життя. Далі готуємо ще більше сервісів для підтримки тих, хто стояв на захисті нашої країни». 

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна: 

«Цифровізація ветеранських сервісів — один із пріоритетних кроків Міністерства у справах ветеранів України. Тож минулого року ми запустили низку цифрових проєктів: Базу знань ветерана, три чатботи, удосконалили систему інформаційних сервісів е-Ветеран. Крім цього, завершено роботу над Єдиним державним реєстром ветеранів війни, а невдовзі буде запущено онлайн-платформу підтримки ветеранських підприємницьких ініціатив G2VEI. Поруч із впровадженням електронних сервісів Мінветеранів створює відповідну нормативно-правову базу. А також будує нові процеси та канали комунікації з ветеранами, і цей освітній проєкт — один із прикладів сучасних підходів до якісної взаємодії держави із Захисниками». 

«У розробці матеріалів до серіалу взяло участь понад 100 учасників бойових дій та ветеранів АТО/ООС, які поділилися власним досвідом працевлаштування після військової служби. А також свої рекомендації надали компанії, у яких успішно працюють ветерани. Практичні інструменти стали основою освітнього серіалу, які ефективно допоможуть нашим захисникам та захисницям отримати бажану роботу», — зауважив керівник проєкту Олександр Куклишин.

«Продовженням освітнього серіалу стане впровадження проєкту трансформації військової професії до цивільної, подібної системи інтегрованої в США. Відповідно освітній курс для ветеранів буде надалі підсилюватися та розвиватися», — додав Голова ГО «Зелена Смуга» Олександр Куклишин.

«Робота на державній службі – це гра в довгу. Її результати не одразу помічаєш, але рятуються набагато більше життів, ніж коли б я був рядовим хірургом. Своїм побратимам я раджу просто спробувати себе на фронті бюрократичному. Чесно кажучи, іноді мені це здавалося важчим, ніж бути на війні. Там ти чітко розумієш, де свій, де чужий. А тут дуже складна система формування політики, що якраз і цікаво. Та я точно розумію — ця робота є дуже важливою для того, щоб ми будували ту Україну, за яку воюємо на фронті», — акцентував Олександр Данилюк, керівник експертної групи екстреної та первинної медичної допомоги МОЗ України, учасник бойових дій, хірург 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

«Освітній серіал “Як знайти бажану роботу після військової служби” дасть можливість людині знайти омріяну справу життя, працевлаштуватися, адаптуватися після військової служби до мирного життя. Ми намагалися зробити курс максимально практичним, щоб, прослухавши його, людина мала покроковий план дій та впевненість у завтрашньому дні. І найважливіше, знала, що є альтернативи та різні можливості», — додала Ганна Різніченко, учасниця проєкту, психологиня і спеціалістка з профорієнтації.

thumb-image-56073