16 February 2024, 17:00

Як протидіяти дезінформації: освітній серіал на платформі Дія.Освіта

За даними дослідження, у 2023 році 84% опитаних громадян зазначали, що знають про існування дезінформації. Ще 72% вважають, що можуть її розпізнати. Однак тільки 8% з них зуміли правильно визначити всі неправдиві новини. 


Як захиститися від фейків та пропаганди? Де шукати достовірну інформацію та чому важливо дбати про власну безпеку в інтернеті. Відповіді на ці та інші запитання — у новому освітньому серіалі на платформі Дія.Освіта — спільному проєкті з 1+1 media і БО «Смарт Ангел», який реалізували за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

 

Серіал налічує 10 серій. Під час перегляду дізнаєтеся, що таке когнітивні упередження та які інструменти й способи перевірки першоджерела. Також спікери розкажуть, як запобігти поширенню дезінформації та розпізнати ознаки фейків у соціальних мережах. 

 

Спікери серіалу: 

  • Ведучий ТСН і марафону «Єдині новини» Святослав Гринчук
  • Виконавча директорка Українського інституту медіа та комунікації Діана Дуцик
  • Програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський
  • Співзасновниця проєкту StopFake Ольга Юркова
  • Заступник директорки та головний експерт з медійного права Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай
  • Старша аналітикиня VoxCheck Мирослава Маркова
  • Керівниця проєкту VoxCheck Світлана Сліпченко

 

Дивіться освітній серіал за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/courses/how-to-protect-yourself-from-fakes-and-disinformation 

 

Після перегляду зможете перевірити свої знання у фінальному тесті та отримати сертифікат

 

Освітній серіал створено для платформи Дія.Освіта Міністерства цифрової трансформації в межах «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», що впроваджується 1+1 media та Smart Angel у співпраці з експертними організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю редакції серіалу й не обов’язково відображає позицію ЄС.